Журналіст Богдан Ліпич подав запит до Черченської сільської ради Волинської області із проханням надати інформацію про розмір зарплат та премій працівників сільради за 2015-2016 роки та рішення сільського голови про виділення цих премій. Свій запит Богдан вручив секретарці сільської ради Вірі Соколовій, яка відповіла, що подавати такий запит – “то не по-людськи”. 

«Відразу після ознайомлення із запитом чую у відповідь: «Тобі що, нема чим зайнятися?!». І, звісно, обвинувачення в мою адресу:
– що в них принтер людям довідку роздрукувати не може, а я прийшов зі своїми запитами;
– що я своїми публікаціями в пресі формую недовіру до сільської ради;
», –
написав журналіст на своїй сторінці у Фейсбуці.

У відповідь Богдан Ліпич отримав рахунок на 1398, 40 грн за копіювання та друк документів, що вимагаються на запит.

Раніше Анатолій Дзенік, що є депутатом Черченської сільської ради звертався до сільського голови Юрія Соколова з проханням надати йому копії:

  • відомостей про заробітну плату працівників сільської ради;
  • розпоряджень сільського голови про розподіл коштів на премії працівникам сільської ради;
  • протоколів засідань сесії сільської ради та її рішень;
  • штатного розпису працівників сільської ради за 2015-2017 роки;
  • списку працівників місцевої пожежної охорони та відомостей про отримання ними заробітної плати.

Втім відповіді на запит не отримав та подав позов до суду. Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, визнав позов безпідставним і таким, що до задоволення не підлягає.

«Як роз’яснив Пленум Вищого адміністративного суду України у своїй постанові від 29.09.2016 року… депутати місцевих рад при виконанні ними депутатських повноважень не можуть бути суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації, а тому до відносин зі збирання ними інформації, у тому числі надсилання та розгляду депутатських запитів, депутатських звернень, необхідно застосовувати відповідні положення Закону України «Про статус народного депутата України» та Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» , а не законодавство про доступ до публічної інформації», – йдеться у рішенні Камінь-Каширського районного суду.

Постанова суду опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Анатолій Дзенік подав апеляційну скаргу.

Поділитись:

Підтримати проект "PRODOSTUP"