Громадянин міста Каменя-Каширського Микола Придатко звернувся із запитом у дошкільний навчальний заклад №3 «Казка» та не отримав відповіді від розпорядника. 

Чоловік до 2016 року працював у дитсадку на посаді конюха та намагався дізнатися, кому був проданий кінь та майно разом з ним, що перебувало у комунальній власності на балансі відділу освіти.

Також Микола просив надати копію угоди купівлі-продажу коня, акт вибраковки з питання списання коня в ДНЗ «Казка» (висновок ветиринара) та копію звернення завідувача ДНЗ №3 «Казка» до відділу освіти Камінь-Каширської РДА з приводу продажу коня. До подання запиту чоловіка спонукала підозра у непрозорій схемі продажу тварини.

Свій запит чоловік відправив поштою. Проте завідувач ДНЗ №3 «Казка» Катерина Леснік проігнорувала його: чоловік говорить, що зворотній лист на його домашню адресу так і не надійшов, хоча лист пані Катерина отримала 25 травня, про що свідчить sms-сповіщення від Укрпошти. 

Відповідно до статті 13 Закону “Про доступ до публічної інформації” дошкільний навчальний заклад є розпорядником стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів як юридична особа, що фінансуються з бюджету. Окрім того, заклад є розпорядником суспільно необхідної інформації. 

Відповідно до статті 6 цього закону не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Таким чином відмова керівника закладу надавати відповідь на інформаційний запит є неправомірною. А громадяни залишають за собою право звернутися до суду чи представника Уповноваженого з прав людини на оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації.

Поділитись:

Підтримати проект "PRODOSTUP"