Журналісти проекту “ПроДоступ” поцікавились у Міністерства охорони здоров’я України, чи скасоване під час війни рішення про обов’язковість носіння масок в громадських місцях і чи притягаються громадяни України до відповідальності за порушення таких норм. У МОЗ відповіли, що обмежувальні протиепідемічні заходи не застосовуються на період воєнного стану в Україні.

“…Постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 року № 372 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» визначено, що зелений, жовтий, помаранчевий та червоний рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи не застосовуються на період воєнного стану в Україні”, – йдеться в документі.

Але водночас на період війни фізичним особам і суб’єктам господарювання доручили рекомендувати дотримуватися протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, а ще вакцинуватися. Також відповідно до внесених змін під час воєнного стану скасований контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19. А ще заборонили відстороняти від роботи тих, хто відмовляється або ухиляється від щеплення.

 

Поділитись:

Підтримати проект "PRODOSTUP"