Громадський активіст Богдан Ліпич подав запит до Міністерства оборони України з проханням надати інформацію про кількість загиблих військовослужбовців ЗСУ у ході захисту територіальної цілісності України від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну (24.02.2022). Втім отримав відмову: у міністерстві відповіли, що ця інформація не є публічною та має обмежений доступ.

“За результатами опрацювання інформуємо, що відповідно до “Переліку відомостей Збройних Сил України, що становлять службову інформацію”, “Зводу відомостей, що становлять державну таємницю” інформація щодо кількості втрат особового складу Збройних Сил України на період воєнного стану належить до інформації з обмеженим доступом та не є публічною”, – йдеться у відповіді на запит. 

Медіаюрист ГО «Платформа прав людини” Євген Воробйов зазначає, що відповідь не відповідає закону:

“Не застосовано трискладовий тест, який передбачений ч.2 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації». Разом з тим, в залежності від мети отримання , запитувана інформації можем мати суспільний інтерес, і в запиті потрібно вказувати, чому право знати цю інформацію переважає над потенційною шкодою від її поширення”.

Ба більше, відповідно до статті 6 п. 3 інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо він правомірно оприлюднив її раніше. На форумі “Захисники. Перекличка” у Києві, що відбувся 22 серпня 2022 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що на війні проти російських загарбників загинули майже 9 тисяч українських героїв. Зазначимо, що Збройні сили України перебувають у підпорядкуванні Міністерства оборони України. 

“ПроДоступ”

Поділитись:

Підтримати проект "PRODOSTUP"