У листопаді 2022 року на офіційному сайті Волинської єпархії УПЦ (МП) з’явилося дві публікації, в яких ішлося про освячення в селі Нуйно на Волині нового православного Свято-Покровського храму. Втім журналісти вияснили, що прихожани не зареєстрували себе, як нова релігійна громада, а храму за документами – не існує.

На сайті Волинської єпархії 6 листопада 2022 року була опублікована стаття з гучним заголовком “Архієпископ Нафанаїл освятив храм у селі Нуйно, збудований замість захопленого”. У ній йдеться, що в цей же день керуючий єпархією освятив престол і звершив Божественну Літургію у Свято-Покровському храмі села Нуйно Камінь-Каширського району. А ще з благословіння Предстоятеля УПЦ Онуфрія, відзначив настоятеля храму Олександра Галузія високою церковною нагородою – митрою, а благодійників та активних прихожан –  церковними орденами та медалями “Волинської ікони Божої Матері” та благословенними грамотами. У статті також сказано, що дана громада нараховує близько 200 віруючих і що вже реєструвалася, як нова юридична особа, проте невдовзі її також перереєстрували в ПЦУ без будь-яких зрозумілих підстав. Віряни звернулися до влади з проханням дозволити їм молитися в невеликому цвинтарному Свято-Покровському храмі, який стояв опечатаний. Ігноруючи звернення громади, другий сільський храм влада також передала на користь ПЦУ. Перехід до Православної Церкви України колишнього настоятеля храму вони називають “розколом”.


Ще одна стаття була опублікована на сайті єпархії, а також в газеті “Дзвони Волині” 2 грудня під назвою “Гарніше, аніж в Почаєві: у селі Нуйно освятили храм, збудований замість захопленого“. Її авторка, Любов Максимчук, розповідає про історія переходу двох місцевих храмів до ПЦУ. Мовляв, на зборах “голосували не члени релігійної громади, а ті, кого за життя ніколи в церкві ніхто не бачив”, а далі “судові позови, через які прихильники канонічної Церкви бажали повернути відібране”. Зі статті також стає зрозумілим те, що новий храм збудований на приватній земельній ділянці, що належить місцевій жительці Людмилі Савчук. Чи законно це – вияснять юристи. Священик Олександр Галузій ділиться спогадами, що для звершення Божественної літургії ця прихожанка віддала громаді свою хатину, у якій і молилися прихожани УПЦ, аж до першої служби в новому храмі.

У грудні 2022 року журналісти проекту “ПроДоступ” надіслали запит до Волинської обласної (військової) державної адміністрації, в якому поцікавились, які з релігійних громад нині існують в селі. Втім у поданому переліку офіційно зареєстрованої релігійної громади УПЦ не виявилося.

Зазначимо, раніше журналісти писали про незареєстровану релігійну громаду в селі Раків Ліс Камінь-Каширського району, де також збудували “приватний” храм.

 

 

Поділитись:

Підтримати проект "PRODOSTUP"