У відповідь на запит Державна служба статистики України надала інформацію щодо кількості померлих за причинами смерті в Україні впродовж 2020–2021 років. Серед основних причин смерті у першу п’ятірку вірус COVID-19 не входить. 

По кількості смертей у 2020 році COVID-19 (вірус ідентифікований) не входить навіть до десятки серед найпоширеніших причин смерті. За даними служби статистики значно більше летальних випадків виникло через зовнішні причини смерті (ДТП, залізничні аварії та авіакатастрофи, утоплення, пожежі, отруєння, самоушкодження, навмисні вбивства), а також від хвороб органів травлення. У 2021 році кількість смертей від COVID-19 зросла, але не переважає по кількості померлих від кисневої недостатності (U04) та відсутності впливу антибіотиків (U80-85). Усе ж таки найбільше випадків смертей впродовж двох років зафіксовано саме через хвороби системи кровообігу, а також хронічну, ішемічну та атеросклеротичну хворобу серця.

Статистичні дані зібрані в усіх регіонах України без тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. Їх можна оглянути тут.

Зазначимо, раніше у Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що обмежувальні протиепідемічні заходи не застосовуються на період воєнного стану в Україні. Також відповідно до внесених змін під час воєнного стану скасований контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19. А ще заборонили відстороняти від роботи тих, хто відмовляються або ухиляються від щеплення.

Поділитись:

Підтримати проект "PRODOSTUP"