У вересні 2021 року на офіційному сайті Волинської єпархії УПЦ (МП) з’явилася гучна публікація, в якій йшлося про освячення у селі Раків Ліс на Волині новозбудованого всього за 7 місяців православного храму. Втім у відповіді на запит до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті журналісти не знайшли даних про реєстрацію відповідної релігійної громади, а деякі місцеві жителі повідомили, що “церкву збудували на земельній ділянці, що є приватною”. Про це пише і видання “Високий замок” у статті: “На вигляд церква, а за документами – хата“.

“14 вересня 2021 року, у день церковного новоліття, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив чин освячення храму та першу Божественну Літургію у храмі на честь мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії села Раків Ліс Олексіївського благочиння… Новий храм православні віряни села Раків Ліс збудували всього за 7 місяців. “, – йдеться на сайті Волинської єпархії УПЦ.

 
У серпні 2022 року журналіст Богдан Ліпич надіслав запит до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті з проханням надати інформацію про перелік усіх зареєстрованих в селі Раків Ліс релігійних громад та отримав відповідь про існування в селі 4 парафій, серед яких:
 
– «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ЦЕРКВИ АДВЕНТИСТІВ СЬОМОГО ДНЯ У
С.РАКІВ ЛІС» (код ЄДРПОУ 36112562);
– «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ЦЕРКВИ ХРИСТИЯН ВІРИ ЄВАНГЕЛЬСЬКОЇ
С.РАКІВ ЛІС» (код ЄДРПОУ 42229790);
– «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН-БАПТИСТІВ»
(код ЄДРПОУ 217741924);
– «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ СЕЛА РАКІВ ЛІС КАМІНЬ-
КАШИРСЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ» (код ЄДРПОУ 21737147).
 
У поданому переліку офіційно зареєстрованої релігійної громади УПЦ не виявилося.
 

Поділитись:

Підтримати проект "PRODOSTUP"